Program

Emil Páleš

- scharakterizuje svoju prácu ako sofiológiu, čo je úsilie o syntézu rôznych prameňov poznania (zjavenia, rozumu a zmyslovej skúsenosti). Premosťuje vedu, umenie a náboženské tradície, hľadá zlaté zrná pravdy v starej múdrosti. - www.sophia.sk
Názov prednášky: Stredoveká náuka o anjeloch vo svetle vedy
Mytológia bola predvedeckou, obraznou formou poznania. Obrazy archanjelov a božstiev obsahujú zhustenú skúsenosť našich predkov o povahe a zákonitostiach života. Táto stará múdrosť sa stretáva s najnovším vedeckým výskumom a ožíva v novom zmysle. Nájdeme v nej odpovede na výzvy súčasnosti? Odpoveď sa dozvieme od autora knihy Angelológia dejín. Synchronicita a periodicita v dejinách.
Pokračovanie v nedeľu 17.5.2020 o 13:00 na 4 hodinovom seminári. Viac info a prihlášky tu.

 

Jarmila Mandžuková (CZ)

- lektorka, autorka knih zaměřených na zdravý životní styl a alternativní metody léčby. Této činnosti se věnuje již více než 20 let, její knihy vycházejí i na Slovensku.
www.jmandzukova.cz
Názov prednášky: Když viry útočí
Proč je koronavirus tak těžký nepřítel? Lze proti němu bojovat? Důležitou zbraní proti všem nemocem je silná imunita, kterou lze posilovat přirozenými a přírodními prostředky. 

 

Ing. Ján Šlinský

- od roku 1991 vyvíjal a zrealizoval jedinečný ekologický systém pestovania zeleniny - AgroKruh, ktorý je na rozdiel od komerčného pestovanie zeleniny niekoľkonásobne efektívnejší. Takto vytvorené ekologické zóny rozširujú životný priestor a menia krajinu k lepšiemu. Pôda sa používaním systému Agrokruh dostávala do optimálnejšieho stavu.
- agrokruh.sk
- rozhovor s Jánom Šlinským
Názov prednášky: AgroKruhy - pestovanie zeleniny bez chémie a driny
Zelenina z AgroKruhu je BIO-logicky hodnotná a EKO-logicky pestovaná hlavne pre BIO-logicky a EKO-logicky cítiacich a mysliacich spotrebiteľov. Príďte si vypočuť a zažiť múdrosťou, pravdivosťou, odvahou, presvedčením, vytrvalosťou, skromnosťou a vtipom prekypujúceho pána Šlinského.

 

Miloš Zverina

- slavista, vydavateľ a publicista, zakladateľ slovanského združenia Slavica v Nitre, člen Všeslovanského výboru v Prahe a Všeslovanského zväzu v Moskve.
- www.zverina.net/zivotopis
Názov prednášky: Symboly Slovanov a ich význam
Mnohé symboly sú oberegmi (amuletmi), „chrániacimi“ pred temnými silami chaosu, ktoré môžu uškodiť ich nositeľovi; niektoré sú schopné vymazať hranicu medzi svetmi, čo napríklad umožňuje volchvovi (žrecovi, kňazovi) cestovať do temného sveta (Navi) alebo svetlého sveta (Pravi), iné sú v priamom spojení s bohmi, alebo silami prírody...  

 

Ing. Andrea a Marian Svinčiak

- Dlhodobo sa venujú výskumu harmónie hmotnej a duchovnej zložky bytosti človeka žijúceho na Zemi, zdravému životnému štýlu, starostlivosti o fyzické telo z pohľadu energetiky, výživy, ľudskej DNA a vedomia. Zaujímajú sa dlhodobo aj o alternatívne formy vzdelávania, pravdivé poznávanie dávnej minulosti ľudskej civilizácie ako základu pre poučenie sa z chýb. Schopnosť zvyšovania vnútornej čistoty a harmónie človeka ako potreba jasnej vízie nového vývoja v budúcnosti. V súčasnosti venujú svoje aktivity najmä vzdelávaniu ľudí v oblasti výživy (Nutričná wellnes akadémia), ale aj individuálnemu motivačnému vedeniu, ako zvyšovať svoju vnútornú harmóniu bez zásahu iných bytostí.
Názov prednášky: Dejiny našej Galaxie - posolstvo pre ľudstvo
Aké posolstvá prináša dôležitosť pravdivého poznania minulosti. Prečo sústavné zvyšovanie vnútornej harmónie vytvára predpoklady pre vyšší nadhľad, ktorý umožňuje pravdivé rozpoznanie karmických súvislostí, príčin a kľúčov. Čomu je potrebné sa vyvarovať v novom vývoji našej Planéty. Prečo je potrebné, aby každý jednotlivec zvyšoval svoju vnútornú harmóniu a čistotu, aby sme nemohli byť ako civilizácia a jednotlivé bytosti ovládaní prostredníctvom rôznych exo politických vplyvov, ale aj akýchkoľvek energoinformačných ovládacích štruktúr (schopnosť rozoznať dobro a zlo). Súvislosť medzi zdrojovou energiou planéty a ľudských bytostí, kromaňonský typ človeka (2.typu) a jeho jedinečný pôvod a význam pre evolúciu. Analogia a afinita medzi stavbami na Marse a na Zemi - Stonehenge, Glastonbury, Teotihuacan, Egyptské pyramídy... Prečo vzniklo 57 obrazcov v obilí v Anglicku? Negatívne vplyvy exopolitiky na vývoj Zeme. Východiská pre nový vývoj z knihy Dve Tretiny - Dejiny našej Galaxie (D.Percy - D.Myers, r.1993)

 

Tomáš Borl (CZ)

- terapeut, cestovateľ, prispievateľ do časopisov "Nový Fénix", "Ve hvězdách" a iných médií, ale hlavne terapeut, pretože každý môže dosiahnuť životné a duchovné šťastie, nakoľko sila je v nás, je veľká a má nekonečné pôsobenie, lebo je napájaná zo samotného nekonečného zdroja
www.tomborl.cz
Názov prednášky: Tajomné Veľkonočné ostrovy
Nie len cestoavteľský pohľad sprevádzaný fotkami a videom, ale hlavne tajomstvá, ktoré ukrývajú Veľkonočné ostrovy a z toho vyplývajúce praktické informácie pre naše zmysly.

 

Tomáš Valkovský

- certifikovaný inštruktor Wim Hofovej Metódy, inštruktor brazílskej capoeiry a jogy smiechu
lobi.zone/
Názov prednášky: Joga smiechu - Hra smiechu
Smiech je ten najsilnejší nástroj, ktorý máme stále po ruke a dokáže nám pomôcť v každej chvíli, ktorú nám život prinesie. Ide o nádherný systém ako sa možete behom chvíľky uvoľniť, získať pozitívny pohľad na svet okolo nás, spríjemniť deň sebe aj ľuďom okolo Vás a pritom urobiť niečo dobré pre Vaše zdravie a pohodičku na tele aj na duši.

 

Mgr. Michelle Mattieligh

- lektorka, duchovná terapeutka a publicistka, autorka známych relaxačno-meditačných a terapeutických CD a video seriálov online venované sebarozvoju sledovateľných z pohodlia domáceho prostredia
- pôsobí vo svojom bratislavskom centre sebarozvoja – Pyramida osobnosti už 19.rok formou intenzívnych prednášok, kurzov, workshopov a organizuje tiež hlboko transformačné dovolenkové semináre pri mori v Chorvátsku na tému karmy, negatívnych rodových vzorcov, práce s DNA, omladzovania, uzdravovania a vnútornej alchýmie
Názov prednášky 1:  Ako najlepšie zvládnuť obdobie súčasných transformácií a prerodu ľudstva?
Premietaná prednáška, kde sa dozviete o dávno predpovedanom zložitom období premien energií v univerze, na slnku i na Zemi, ktoré sa cyklicky opakujú, povieme si o nastávajúcom čase duchovného vzostupu – vstupe do éry pokrokového Vodnára, prezradíme posolstvá Indiánov pre tieto časy a čo robiť: aby sme bez ujmy na zdraví a psychike dokázali zvládnuť tieto náročné zmeny?
Názov prednášky 2:  Premietanie rodovej karmy do našich vzťahov a spracovanie jej zacyklení a blokád
Aj vám sa stáva - že sa vám v živote dokola vracajú určité nepríjemné scenáre, okolnosti a ľudia a neviete z tohto zacyklenia vystúpiť? Všetko, voči čomu v živote kladieme odpor, pred čím utekáme, čo nám spôsobuje bolesť až po rôzne traumy - sa z nášho vnútorného sveta nedá niekam preč vytesniť. Ostáva to v našej DNA a v podvedomí naukladané a tvorí to náš vnútorný neraz aj nechcený magnetizmus príťažlivosti, ktorý nám to dokola priťahuje späť na lepšie spracovanie, až pokým situácie a ľudí správne nepochopíme, nepreliečime a nepreprogramujeme.

 

Peter Mišík

- jogín, astrológ, znalec orientálnych náuk
- v roku 1974 ako prví v Československu založili oddiel Jógy. Od tej doby pre stále stúpajúci záujem vedie množstvo kurzov jógy a tým pomáha ľudom. Osvojil si aj učenie, ktoré do našej súčasnosti preniklo pod názvom Tajné tibetské náuky. Cvičenie, ktoré má názov Beriem a dávam patrí medzi ne. Bolo odkryté spolu so šiestimi náukami Veľkého symbolu, kde patrí napríklad TU - MO, alebo cvičenie prenášania vedomia, ktoré sa používa pri regulácii vedomia do iného stavu bytia napríklad pri umieraní.
www.petermisik.sk
Názov prednášky: Jóga dobrej nálady a smiechu - spojenie zdravia s duševnou harmóniou
Po prednáške bude prebiehať vzorová hodina jógy (viď program telocvičňa) - prineste si vhodné oblečenie

 

Pharm. Dr. Jozef Zima

- autor projektu Nutraceutica, špecialista na využitie prírodných látok - nutraceutík v prevencii a liečbe ochorení.
Názov prednášky: Ako udržať imunitu v dobrej kondícii.
Moje testy imunity sú v poriadku a predsa bývam často chorý(á) ... Ako vírusy a rakovinové bunky vypínajú alebo “uspávajú” imunitu. Čo je to Nagaláza? Odomknutie imunity pri onkologických ochoreniach – kľúčová podmienka úspešnej liečby. Obnova obrany pred vírusovými ochoreniami. Ako na časté a opakujúce sa infekcie?

 

Ing. Vladimír Laubert

www.tartaria.sk
Názov prednášky: Rus Slovienov a Rus Kyjevská

O čom v skutočnosti hovorí Nestorov rukopis aj byzantskí historici. Udalosti z Nestorovho rukopisu sa naozaj odohrali. Osoby popisované v rukopise naozaj žili, ale inak a v iných súvislostiach. Udalosti o ktorých sa hovorí, že sa odohrávali na Dnepre sa v skutočnosti odohrávali na Dunaji - od Karpatskej kotliny až po Bulharsko.

 

Peter Planieta

- 25 rokov sa venuje zdravému životnému štýlu, ku ktorému sa dostal cez bojové umenia. 16 rokov vedie sieť obchodov so zdravými potravinami a aktívne sa venuje pomoci ľuďom so zdravotnými problémami.
- www.elementyzdravia.sk.
Názov prednášky 1: Diagnostika zdravia podľa 5 elementov
Poslanie každého človeka na tejto zemi je, aby naplnil svoj osud, to znamená aby robil to, na čo má najväčšie nadanie. Ale aby to zvládol, potrebuje poznať aké má dary a v akom energetickom a zdravotnom stave je jeho organizmus.
Názov prednášky 2: Duchovné príčiny chorôb a domáca lekáreň
Duchovné príčiny chorôb, ako vznikajú ako sa prejavujú a ako telu a duši pomôcť pri ich liečení.

 

Jiří Matějka (CZ)

- stavebný odborník, cestovateľ, organizátor expedícií, vydavateľ.
- www. WM magazín
www. Fakta X
Názov prednášky 1: Zdravé bývanie - vzdušné vitamíny
Ľudia kedysi žili v čistej prírode s vysokou koncentráciou vzdušných vitamínov, nie ako dnes. Ak by sa vykonali potrebné úpravy v domoch, ušetrilo by sa až 30% nákladov na zdravotníctvo. Prvé skúsenosti z výstavby tzv. "iónového domu". Viac info
Názov prednášky 2: Čo lekári nevedia, alebo nechcú vedieť
Všetko začalo, keď farmára náhodne pritlačil býk k elektrickému ohradníku pulzujúceho pod napätím. Farmár bol niekoľko mesiacov predtým nakazený vírusom, ako potvrdil krvný test. Všetky symptómy tohto ochorenia po nedobrovoľnom strete s elektrickým plotom zmizli.

 

Ing. Alice Krempaská

- už 10 rokov sa venuje problematike spojenej s tradičnou ruskou medicínou.
Názov prednášky: Tradičná ruská medicína a orgánové hodiny
Nové trendy tradičnej ruskej medicíny. Presné zacielenie záujmu o veci nové a tradičné.

 

Jednodňová vstupenka na prednášky - predpredaj: 9,- €
Dvojdnodňová vstupenka na prednášky - predpredaj: 15,- €
Predpredaj do 10.12.2020 na adrese Košice, Komenského 3, BIOpotraviny RAJ 

Jednodňová vstupenka na prednášky - na mieste: 12,- €
Dvojdnodňová vstupenka na prednášky - na mieste: 18,- €

Technicke zabezpečenie akcie realizuje Aagentúra RETRO - partner pre Vašu svadbu, oslavu, ples či párty - www.zahram.sk