Program

 

Dr. Miloš Jesenský, PhD.
- od detstva inklinoval k nerozlúšteným hádankám minulosti, prírody a spoločnosti. Vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach sa špecializoval na dejiny farmácie a medicíny. Napísal a vydal viac ako 50 titulov z oblasti záhad a histórie u nás aj v zahraničí.
- jesensky.sk
Názov prednášky: Stratení v horách - záhadné podzemné tunely a paranormálne javy v oblasti Babej hory 

 

Marcel Černoch (CZ)
- diagnostike z ľudskej tváre sa venuje 30 rokov.
Názov prednášky: Diagnostika z tváre II.
Choroba nás neprekvapí náhle a tvrdo. Vysiela nám varovné signály, ktoré však my ignorujeme celé roky, často aj celé desaťročia. Prednáška Vám umožní nazrieť do tajnej reči choroby a zároveň poskytne množstvo rád a nápadov, ako chorobám predísť alebo ako s nimi bojovať... viac info

 

Ing. Jozef Banáš
- slovenský prozaik, najprekladanejší slovenský autor, laureát ocenenia Spisovateľ roka 2021 - autor knihy Kód 1, Kód 7, Kód 9, ...
- jozefbanas.sk
Názov prednášky: pripravujeme

 

Peter Planieta
- Zdravému životnému štýlu a zdravej strave sa venuje od svojich 17 rokov. Vyskúšal na sebe rôzne stravovacie štýly - vegetariánsku stravu, delenú, surovú, stravovanie podľa krvných skupín a nakoniec spoznal makrobiotiku - energie Jin-Jang a stravu podľa piatich elementov. 16 rokov vedie sieť obchodov so zdravými potravinami a aktívne sa venuje pomoci ľuďom so zdravotnými problémami.
- www.elementyzdravia.sk
Názov prednášky: pripravujeme

 

Andrej Medveď
- už niekoľko rokov sa teoreticky aj prakticky venuje aktívnej prevencii a zdravému životnému štýlu. Najviac ho zaujíma regenerácia organizmu telu vlastným prirodzeným spôsobom. Snaží sa ľuďom predstaviť aj iný pohľad na fungovanie nášho organizmu, prináša nové témy a nové pohľady na aktívny spôsob prirodzenej prevencie. Trúfne si prednášať a písať aj o veciach, ktoré v časopisoch, ani v oficiálnych médiách nenájdete... viac info
Názov prednášky: Vplyv vitamínov na zdravie človeka
Ktoré sú najdôležitejšie vitamíny pre naše zdravie? Dokážu ovplyvňovať schopnosť organizmu zbavovať sa toxínov? 

 

Mgr. Štefan Kuriščák
- učiteľ, ktorého od diplomacie ku komplexnej medicíne priviedla vlastná choroba. O systéme uzdravovania sa naučil u svojho liečiteľa, akademika Bolotova, autora vyše 70 kníh o zdraví.
Názov prednášky: Medicína má tisíce diagnóz - ale príčina takmer všetkých je iba jedna
Ako dosiahnuť odstránenie základu všetkých ochorení. Dozviete sa to, čo na lekárskej fakulte neučia – a pravdepodobne zámerne. Nástroje na odstránenie tejto príčiny sú u väčšiny chorôb veľmi jednoduché, a tie najhlavnejšie dokonca zdarma.

 

 

Viktória Sentpéteryová
- obdivuhodnazena.eu
- v súčasnosti sa venuje hlavne ženám a ich emóciám (sebapoznaniu a medziľudským vzťahom od roku 2006), pretože ženy prišli na tento svet rozdávať city, krásu a lásku. Ženy majú v sebe vnútorné zranenia, ktoré im nedovoľujú otvorene komunikovať, oberajú ich o sebavedomie a znižujú ich hodnotu.
Názov prednášky: pripravujeme
Úvodná prednáška
Kniha lektorky

 

Mgr. Alexandra Kešeľová
- autorka kníh Rodili sme doma 10 príbehov plánovaného domáceho pôrodu slovenských rodín (2010), Zrodenie alebo aj my sme (sa) rodili doma 39 príbehov plánovaného domáceho pôrodu slovenských rodín (2014), albumov Vílie pesničky (2015), 10 rokov lásky (2010) a Naked (2022), lektorka Tanca s bábätkom v šatke (2008), Spevu tehuliek (2010) a Hudobno-pohybových aktivít pre mamičky s bábätkami. Od roku 2008, kedy ako prvá Slovenka medializovala svoju voľbu nerodiť v pôrodnici, raz za čas v rámci Slovenska prednáša o pôrodoch doma.
- www.vnimavetehotenstvo.webnode.sk
Názov prednášky: Vnímavé tehotenstvo a pôrod doma ako jedna z možných šťastných realít
Je na žene, či sa k svojmu požehnanému stavu postaví ako k diagnóze, alebo si ho vedome bude tvoriť v radosti a sile. Takisto je právom ženy si zvoliť, kde a ako privedie svoje dieťa na svet. Ako na to, sa dozviete v skutočnom príbehu autorky.

 

Ing. Alice Krempaská
- už 12 rokov sa venuje problematike spojenej s tradičnou ruskou medicínou.
Názov prednášky: Tradičná ruská medicína a orgánové hodiny
Zdravá výživy a tradičná ruská medicína podľa orgánových hodín. Reálne výsledky z praxe za obdobie 12 rokov.

 

Tomáš Ryšavý
- Tribhanga študoval védicku univerzitu v Indii 5 rokov a momentálne vedie ayurvédickú kliniku a školu v Bratislave.
Názov prednášky: Áyurveda-princípy zdravia a dlhovekosti

 


 

Rastislav Hriňák
- absolvent hĺbkovej bunkovej muzikoterapie Dr. Barbary Romanowskej
- facebook.com/rastislav.hrinak
Muzikoterapia: Harmonizácia zvukom
Zážitková relaxácia zvukom, vibráciami tibetských a krištáľových spievajúcich mís, zvonkohier, ladičiek a rezonančných stĺpov (nástrojov, ktoré sa stávajú veľmi vyhľadávanými pre terapeutov, lekárov, psychológov, masérov, ako aj na domáce použitie pre celé rodiny, aj zvieracích miláčikov). Ich účinky sú hlboké až na úroveň buniek, medzibunkového priestoru a DNA. Vibrácie nástrojov ako vlny utíšia a zharmonizujú systém celého tela, duše a mysle.

 

Výstavisko - pódium
 

Maroš Oravec
- známy košický gitarista (odohral vyše 2.200 koncertov), hudobný skladateľ a učiteľ hudby
- hudobnaskola.online
Vystúpenie: Gitarové jam session 

 

 

Technicke zabezpečenie akcie realizuje Aagentúra RETRO - partner pre Vašu svadbu, oslavu, ples či párty - www.zahram.sk