Program

Emil Páleš
- scharakterizuje svoju prácu ako sofiológiu, čo je úsilie o syntézu rôznych prameňov poznania (zjavenia, rozumu a zmyslovej skúsenosti). Premosťuje vedu, umenie a náboženské tradície, hľadá zlaté zrná pravdy v starej múdrosti.
www.sophia.sk
Názov prednášky: Stredoveká náuka o anjeloch vo svetle vedy
Mytológia bola predvedeckou, obraznou formou poznania. Obrazy archanjelov a božstiev obsahujú zhustenú skúsenosť našich predkov o povahe a zákonitostiach života. Táto stará múdrosť sa stretáva s najnovším vedeckým výskumom a ožíva v novom zmysle. Nájdeme v nej odpovede na výzvy súčasnosti? Odpoveď sa dozvieme od autora knihy Angelológia dejín. Synchronicita a periodicita v dejinách.
Pokračovanie v nedeľu 17.5.2020 o 13:00 na 4 hodinovom seminári. Viac info a prihlášky tu.

 

Prof. Ing. Peter Staněk, CSc
- samostatný vedecký pracovník Ekonomického ústavu SAV. Je poradcom rôznych vlád v Európe i vo svete. Má parapsychologické schopnosti, ako telepatia, či predvídanie budúcnosti. Sleduje cca 18 rôznych oblastí a hľadá nový druh homeostázy medzi človekom, rodinou, spoločnosťou, prírodou, planétou, ... Pre svoju prácu nepoužíva počítač, je pre neho príliš plochý a nevie myslieť v architektúre súvislostí.
Názov prednášky: Informačná architektúra ľudského organizmu a spoločnosti
Človek je naprogramovaný až na 120 rokov zdravého života, tak prečo nie sme zdraví a vitálni? Čo spôsobuje starnutie buniek. Zlatá triáda (mozog, tráviaci trakt a v ňom sídliaca mikrobiota ako druhý mozog, imunitný systém). Kľúčové orgány (mozog, srdce, tráviaca dutina) sú uložené v tekutine, kde sa nachádzajú bunky ktoré zabezpečujú rekonštrukciu daného orgánu, ak ho však zoperujeme, tieto bunky umierajú, ... viac

 

Ing. Ján Šlinský
- od roku 1991 vyvíjal a zrealizoval jedinečný ekologický systém pestovania zeleniny - AgroKruh, ktorý je na rozdiel od komerčného pestovanie zeleniny niekoľkonásobne efektívnejší. Takto vytvorené ekologické zóny rozširujú životný priestor a menia krajinu k lepšiemu. Pôda sa používaním systému Agrokruh dostávala do optimálnejšieho stavu.
- agrokruh.sk
- rozhovor s Jánom Šlinským
Názov prednášky: AgroKruhy - pestovanie zeleniny bez chémie a driny
Zelenina z AgroKruhu je BIO-logicky hodnotná a EKO-logicky pestovaná hlavne pre BIO-logicky a EKO-logicky cítiacich a mysliacich spotrebiteľov. Príďte si vypočuť a zažiť múdrosťou, pravdivosťou, odvahou, presvedčením, vytrvalosťou, skromnosťou a vtipom prekypujúceho pána Šlinského.

 

Dr. Andor Ákos (HU)
- spisovateľ, výskumný pracovník, farmaceut, bývalý národný reprezentant v päťboji a šerme, odborník evolučného (paleolitického) stravovania.
Názov prednášky: Najnovšie poznatky v oblasti stravovania pre udržanie zdravia
„Nekonzumujme také živiny, ku ktorým sa ľudský organizmus počas vývoja neprispôsobil, alebo ktoré sú cudzie a škodia!“
Prednáška bude simultánne tlmočená

 

Dr. Egely György (HU)
- svetoznámy bádateľ, autor mnohých publikácií a moderátor TV relácie o tabuizovaných témach, tajomstvách a faktoch. Od detstva sa zaujímal o fyzikálne anomálie, špeciálne javy, ktoré nie je možné vysvetliť našimi súčasnými znalosťami. Jeho kariéra sa sústredila na vedecké témy, ako guľové blesky, meranie životnej energie, paranormálne javy, studená fúzia, antigravitácia, autá na vodu, technický význam pyramíd, ... Je jedným z najzaujímavejších a najkontroverznejších maďarských vedcov, ale aj obľúbeným cieľom skeptikov.
dr. George Egely’s
Názov prednášky: pripravujeme 
 

 

Miloš Zverina
- slavista, vydavateľ a publicista, zakladateľ slovanského združenia Slavica v Nitre, člen Všeslovanského výboru v Prahe a Všeslovanského zväzu v Moskve.
- www.zverina.net/zivotopis
Názov prednášky: Symboly Slovanov a ich význam
Mnohé symboly sú oberegmi (amuletmi), „chrániacimi“ pred temnými silami chaosu, ktoré môžu uškodiť ich nositeľovi; niektoré sú schopné vymazať hranicu medzi svetmi, čo napríklad umožňuje volchvovi (žrecovi, kňazovi) cestovať do temného sveta (Navi) alebo svetlého sveta (Pravi), iné sú v priamom spojení s bohmi, alebo silami prírody...  

 

Zdenka Blechová (CZ)
– je spisovateľkou, terapeutkou a vydavateľkou časopisu Mysteria tajemna. Mnohé z jej kníh, kariet a CD sa stali bestsellerom.
- www.zdenkablechova.cz
Názov prednášky 1: Cesta duše aneb odkud kam jdeme
Budeme si povídat o tom, jak se duše zašpiní a jak se může zase očistit. Co je láska a co není láska.
Názov prednášky 2: Osud ve vlastních rukách
Dá se řídit osud? Dá se předpovědět budoucnost? Jak ovlivňovat svůj osud a mnoho dalšího se dozvíte na přednášce.

 

Mgr. Michelle Mattieligh
- lektorka, duchovná terapeutka a publicistka, autorka známych relaxačno-meditačných a terapeutických CD a video seriálov online venované sebarozvoju sledovateľných z pohodlia domáceho prostredia
- pôsobí vo svojom bratislavskom centre sebarozvoja – Pyramida osobnosti už 19.rok formou intenzívnych prednášok, kurzov, workshopov a organizuje tiež hlboko transformačné dovolenkové semináre pri mori v Chorvátsku na tému karmy, negatívnych rodových vzorcov, práce s DNA, omladzovania, uzdravovania a vnútornej alchýmie
Názov prednášky 1:  Ako najlepšie zvládnuť obdobie súčasných transformácií a prerodu ľudstva?
Premietaná prednáška, kde sa dozviete o dávno predpovedanom zložitom období premien energií v univerze, na slnku i na Zemi, ktoré sa cyklicky opakujú, povieme si o nastávajúcom čase duchovného vzostupu – vstupe do éry pokrokového Vodnára, prezradíme posolstvá Indiánov pre tieto časy a čo robiť: aby sme bez ujmy na zdraví a psychike dokázali zvládnuť tieto náročné zmeny?
Názov prednášky 2:  Premietanie rodovej karmy do našich vzťahov a spracovanie jej zacyklení a blokád
Aj vám sa stáva - že sa vám v živote dokola vracajú určité nepríjemné scenáre, okolnosti a ľudia a neviete z tohto zacyklenia vystúpiť? Všetko, voči čomu v živote kladieme odpor, pred čím utekáme, čo nám spôsobuje bolesť až po rôzne traumy - sa z nášho vnútorného sveta nedá niekam preč vytesniť. Ostáva to v našej DNA a v podvedomí naukladané a tvorí to náš vnútorný neraz aj nechcený magnetizmus príťažlivosti, ktorý nám to dokola priťahuje späť na lepšie spracovanie, až pokým situácie a ľudí správne nepochopíme, nepreliečime a nepreprogramujeme.

 

Peter Mišík
- jogín, astrológ, znalec orientálnych náuk
- v roku 1974 ako prví v Československu založili oddiel Jógy. Od tej doby pre stále stúpajúci záujem vedie množstvo kurzov jógy a tým pomáha ľudom. Osvojil si aj učenie, ktoré do našej súčasnosti preniklo pod názvom Tajné tibetské náuky. Cvičenie, ktoré má názov Beriem a dávam patrí medzi ne. Bolo odkryté spolu so šiestimi náukami Veľkého symbolu, kde patrí napríklad TU - MO, alebo cvičenie prenášania vedomia, ktoré sa používa pri regulácii vedomia do iného stavu bytia napríklad pri umieraní.
www.petermisik.sk
Názov prednášky: Jóga dobrej nálady a smiechu - spojenie zdravia s duševnou harmóniou
Po prednáške bude prebiehať vzorová hodina jógy (viď program telocvičňa) - prineste si vhodné oblečenie

 

Jiří Matějka (CZ)
- vydavateľ, cestovateľ, organizátor expedícií.
- www.WM magazín
- www. Fakta X
Názov prednášky: pripravujeme
 

 

Pharm. Dr. Jozef Zima
- autor projektu Nutraceutica, špecialista na využitie prírodných látok - nutraceutík v prevencii a liečbe ochorení.
Názov prednášky: Ako udržať imunitu v dobrej kondícii.
Moje testy imunity sú v poriadku a predsa bývam často chorý(á) ... Ako vírusy a rakovinové bunky vypínajú alebo “uspávajú” imunitu. Čo je to Nagaláza? Odomknutie imunity pri onkologických ochoreniach – kľúčová podmienka úspešnej liečby. Obnova obrany pred vírusovými ochoreniami. Ako na časté a opakujúce sa infekcie?

 

Yehuda Tagar
- terapeut a učiteľ pôvodom z Izraela s bulharsko-ukrajinskými koreňmi. 30 rokov pôsobí v rôznych krajiných sveta (Austrália, Južná Afrika, Anglicko), a už niekoľko rokov vedie kurzy osobného rozvoja a terapeutického counsellingu aj v Škole empatie na Slovensku. Vyvinul vlastnú terapeutickú metódu - psychofonetiku, ktorá ponúka nástroje na to, aby sme nemuseli ostať zaseknutí v kríze, ale aby sme mohli využiť naše problémy ako príležitosť na sebarozvoj a rast.
- viac o psychofonetike
Názov prednášky 1: Psychofonetika
Pripravujeme
Názov prednášky 2: Psychofonetika
Pripravujeme

 

Ing. Vladimír Laubert
www.tartaria.sk
Názov prednášky: Tartaria

Pripravujeme

 

Peter Planieta
- 25 rokov sa venuje zdravému životnému štýlu, ku ktorému sa dostal cez bojové umenia. 16 rokov vedie sieť obchodov so zdravými potravinami a aktívne sa venuje pomoci ľuďom so zdravotnými problémami.
- www.elementyzdravia.sk.
Názov prednášky 1: 5 elementov
Pripravujeme
Názov prednášky 2: Elementy zdravia
Pripravujeme

 

Štefan Zakuťanský
- chiropraktik, objaviteľ zabudnutej československej tradičnej medicíny, autor knihy „Samoliečebný pud - samoliečba zápalových ochorení (dýchacích, interných, pohybových, alergických)". Nebyť jeho neliečiteľných ťažkých zdravotných problémov, by sa touto problematikou sa nezaoberal.
Názov prednášky: Samoliečba chrbtice a končatín s názornými ukážkami
Autor knihy Vás prekvapí tým, ako si jednoduchou a prirodzenou cestou môžete zmierniť, alebo úplne odstrániť mnohé zdravotné problémy. S touto zaujímavou a netradičnou témou sa bude prihovárať všetkým, ktorí sa chcú liečiť pomocou našej československej tradičnej medicíny a nášho vrodeného samoliečebného pudu.

 

Ing.Alice Krempaská
- už 10 rokov sa venuje problematike spojenej s tradičnou ruskou medicínou.
Názov prednášky: Tradičná ruská medicína a orgánové hodiny
Nové trendy tradičnej ruskej medicíny. Presné zacielenie záujmu o veci nové a tradičné.

 

Jaroslav Szalay
- člen MSH Allatra. Hnutie má pobočky v 123 krajinách sveta
Názov prednášky: Dokázané. Myšlienka je materiálna
Znalosti z knihy Allatra uvedené do praxe. Ako funguje manipulácia z ľudským vedomím

 

Program EZOfestu zdravia sa neustále dopĺňa. Zmena programu vyhradená!

Jednodňová vstupenka na prednášky - predpredaj: 9,- €
Dvojdnodňová vstupenka na prednášky - predpredaj: 15,- €
Predpredaj do 14.5.2020 na adrese Košice, Komenského 3, BIOpotraviny RAJ 

Jednodňová vstupenka na prednášky - na mieste: 12,- €
Dvojdnodňová vstupenka na prednášky - na mieste: 18,- €

Technicke zabezpečenie akcie realizuje Aagentúra RETRO - partner pre Vašu svadbu, oslavu, ples či párty - www.zahram.sk